Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu a analytické účely využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Dodání do Vánoc: Vzhledem k vytíženosti přepravců garantujeme dodání do Vánoc u objednávek s dostupností zboží 24 hodin do pondělí 17.12.2018 do 8:00 hodin s platbou na dobírku. Objednávky odesíláme až do 20.12. 2018 bez garance doručení. Od 21.12. do 1.1.2019 máme dovolenou, objednávky přijímáme stále, ale vyřizovány budou až po tomto datu. Děkujme za pochopení a přejeme krásné a pohodové Vánoce.

 

KONTAKTY

Eva Paulíková
Československé armády 390
33808 Zbiroh
tel: +420 608 754 282
info(a)e-velina.cz

NOVINKY

arr3Nová kolekce Lormar jaro/léto 2018Nová kolekce Lormar jaro/léto 2018 - série Festa a Modella již v prodeji. Limitovaná kolekce jen do... arr3Nová verze e-shopuDne 5.2.2018 byl náš eshop aktualizován na nový systém. Doufám, že jeho nové funkce oceníte a bude...

NEJPRODÁVANĚJŠÍ


Jakou velikost podprsenky zvolit?

A jaký je ten správný postup?

Jelikož mnoho z nás žen neumí vybrat tu správnou velikost podprsenky ( a bohužel i v obchodech se nesetkáme s moc odbornou pomocí) a  také podle průzkumů vyplývá, že 80% žen nosí špatnou velikost podprsenky, rozhodla jsem se napsat stručný článek o tom, jak vlastně na to. Pro někoho to možná nebude nic nového, ale myslím si, že většina z vás možná bude překvapená.

Doporučujeme při měření obvodu pod prsy měřit krejčovským metrem při výdechu a hodně těsně. Číslo vždy zaokrouhlíme směrem dolů (vysvětlím dále) a podle tabulky velikostí zjistíme velikost obvodu. Předpokládejte, že podprsenka je z pružného materiálu a povolí se. Pamatujte si toto pravidlo a možná zjistíte, že vlastně celá léta nosíte špatnou velikost podprsenky. 

Uvedeme si příklad:

Při výdechu a velmi těsně naměříme 74 cm, podle tabulky velikostí by nám to odpovídalo na velikost obvodu 75, ale my si toto číslo zaokrouhlíme směrem dolů,  tedy na velikost 70 a v případě hodně pružné podprsenky se nebojte ani velikosti 65 a až poté hledáme v tabulce velikost košíčků, podle naměřené hodnoty přes prsa, kterou již ale měříme volně (pokud máte větší či povislá prsa, měřte obvod přes prsa v nevyztužené podprsence). Možná vás překvapí že léta nosíte velikost 75B a přitom zjistíte, že mnohem lépe vám sedí velikost  70C ba dokonce i velikost 65D. Divíte se, kde jsem přišla na velikost košíčku D?  Samozřejmě, že jakmile zmenšujeme objem, tím pádem se nám zvětšuje i košíček. Proto nedejte na řeči typu „prsa se dělí na jednotky, dvojky, trojky" .. nebo když někdo řekne, že má košíček F, tak to nutně nemusí znamenat, že má mega obří prsa.  Vždy je pravidlo, že jakmile si zmenšíme objem, tak velikost košíčku musíme zvětšit a naopak.

 

Nejčastější chyby při výběru velikosti podprsenky


1. Příliš široký obvod

Po zapnutí podprsenky není zapínání ve stejné poloze a výšce košíčků a vytahuje se směrem nahoru.
Tento jev způsobuje to, že prsa nejsou dostatečně podpírána a jsou povislá, veškerou tíhu tedy nesou pouze ramínka a tím dochází k jejich zařezávání a otlakům. Pamatujme si, že většinu váhy prsou by měl podpírat právě obvod pod prsy, nikoliv ramínka.
Při zvednutí rukou (a zvláště u menších prsou) prsa vylézají spodem pod kosticemi.


Jak by to mělo vypadat správně?

Zapínání podprsenky je vždy vodorovně ve společné rovině s prsy.
Při pohybu se zapínání nijak neposouvá a je pevně na svém místě.
Obvod podprsenky pod prsy je pevný, ale nesmí nás škrtit. Poskytuje dostatečnou oporu prsou i v případě, že ramínka sundáme (nespadne nám)
Novou podprsenku zapínáme na nejvolnější háček, protože nošením a praním se podprsenka uvolní a pak zapínáme na těsnější háčky.

 


2. Příliš velké košíčky

Prsa nevyplňují celý objem košíčku.
Horní okraj košíčku je volný, mající tendenci k odchlípnutí.
Zejména po stranách košíčků se látka krabatí a deformuje.

Jak to napravit?

Změřte se krejčovským metrem přes prsa ( pokud máte prsa větší a povislá, měřte se v nevyztužené podprsence). Metr příliš neutahujte, obvod přes prsa  se měří volně. Pokud vám obvod podprsenky pod prsy vyhovuje, zkuste ponechat stejnou velikost, jen zvolte menší košíček.3. Příliš malé košíčky

Okraj podprsenky netvoří rovnou linii a prsa z košíčku vyčnívají.
Prsa  se nedostatkem místa tlačí  k podpaží  a vznikají  boule po stranách.
Vnější okraj kostice nesměřuje do středu podpaží s rovinou ramenního kloubu.


Jaké je řešení?

Opět se změřte krejčovským metrem jak je popsáno v bodě 2. Pokud  je obvod podprsenky dobrý, netřeba ho měnit, jen zvolte větší číslo košíčku.


4. Příliš dlouhá ramínka

I přes dobře zvolenou velikost podprsenky a košíčků, jsou prsa povislá a nepodepřená.
Ramínka při nošení padají, nebo se pohybují.

Řešení

Utáhnout ramínka na správnou délku tak, aby prsa byla ve správné výšce (prsa by měla být zhruba ve výšce mezi loktem a ramenem).
Pokud není možné na podprsence regulovat délku ramínek (dnes by tuto schopnost měla mít již každá podprsenka) nebo nejdou zkrátit více než potřebujete, je možné si pomoci nití a jehlou.

 5. Příliš krátká ramínka  

Bolestivé zařezávání ramínek do ramenou.
Přestože máte dobře zvolený obvod, krátká ramínka vytahují zapínání směrem nahoru.
Prsa jsou v poloze příliš vysoko a nevypadá to přirozeně.

Řešení:
V tomto případě je naopak třeba ramínka povolit a to do té délky, aby prsa byla ve výšce zhruba mezi loktem a ramenem.

 

 

Rada závěrem

V případě, kdy měníte velikost podprsenky (potřebujete menší obvod a  košíčky vám jsou skvěle), je třeba vybírat o číslo menší obvod a  o číslo větší košíček a naopak.
Příklad: Máte velikost  90E a je vám větší obvod, ale košíčky jsou dobré – proto zvolíte menší obvod 85 ale aby vám zůstal stejně velký košíček jako dosud, tak musíte zvolit velikost košíčku F